Antoni Clavé färgetsning, carborundum o collage
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CLAVÉ, Antonio (Spanien, 1913-2005): Jonglerie, 1973, signerad Clavé, 73/80, färgetsning/akvatint med carborundum och collage, bladstorlek 76x56,5 cm, blindstämpel L´Oeuvre Gravée
PROVENIENS: Galleri Östermalm
LITTERATUR: Passeron 314
Gulnad
286127
2015-01-02