Antoni Clavé färgetsning, carborundum o collage

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CLAVÉ, Antonio (Spanien, 1913-2005): Jonglerie, 1973, signerad Clavé, 73/80, färgetsning/akvatint med carborundum och collage, bladstorlek 76x56,5 cm, blindstämpel L´Oeuvre Gravée
PROVENIENS: Galleri Östermalm
LITTERATUR: Passeron 314

Gulnad

286127

2015-01-02