Vas Kangxi (1662-1722)
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 16/1700-tal, Kangxi, dekor i famille verte, fyrkantig, reserver innehållande motiv av antikviteter samt figurscener, höjd ca 42 cm
A Famille Verte Square Vase, panels with mountain landscapes and precious objects, Kangxi period (1662-1722), height c. 42 cm
Mynning och kanter med lagningar, nagg, ground down, repairs
286128
2015-01-02