Vas Kangxi (1662-1722)

Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)
Vas Kangxi (1662-1722)

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 16/1700-tal, Kangxi, dekor i famille verte, fyrkantig, reserver innehållande motiv av antikviteter samt figurscener, höjd ca 42 cm
A Famille Verte Square Vase, panels with mountain landscapes and precious objects, Kangxi period (1662-1722), height c. 42 cm

Mynning och kanter med lagningar, nagg, ground down, repairs

286128

2015-01-02