Servisdelar
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVIS, 38 dlr, fajans, "Tranquebar", Aluminia, bestående av: 11 djupa, 10 assietter, 10 bordstallrikar, 1+2+1
Formgiven av Christian Joachim (1870-1943) år 1914, tillverkades fram till 1967
Uppläggningsfat med missfärgningar samt krackeleringar, en tallrik med smärre nagg
286260
2015-01-03