Servisdelar

Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

SERVIS, 38 dlr, fajans, "Tranquebar", Aluminia, bestående av: 11 djupa, 10 assietter, 10 bordstallrikar, 1+2+1

Formgiven av Christian Joachim (1870-1943) år 1914, tillverkades fram till 1967

Zustandsbeschreibung

Uppläggningsfat med missfärgningar samt krackeleringar, en tallrik med smärre nagg

286260

2015-01-03