Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror märk H.E Liebenow Stralsund, dekor i form av spegelnisch, urhus uppburet av kolonnetter i marmor samt förgylld brons, fodral i björk samt fanérat i olika träslag, datum, höjd 66 cm

Urtavla med skador, en kolonn med spricka

286378

2015-01-04