Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror märk H.E Liebenow Stralsund, dekor i form av spegelnisch, urhus uppburet av kolonnetter i marmor samt förgylld brons, fodral i björk samt fanérat i olika träslag, datum, höjd 66 cm
Urtavla med skador, en kolonn med spricka
286378
2015-01-04