Matgrupp barockstil

Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil
Matgrupp barockstil

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

MATSALSGRUPP, 8 dlr., barockstil, 1900-tal, betsad ek, rikt träskuren dekor av bl a figurer, svarvade ben på godronnerade avslut respektive med lejontassar, bestående av 6 stolar klädda i sammetsklädsel med pärlspikning, bord med 2 iläggsskivor, höjd ca 76, 165x85 cm, 2 iläggskivor á 65 cm, (total längd 295 cm), stolarnas höjd ca 105, djup 45, sitthöjd ca 46 cm, sideboard, höjd ca 72,165x55 cm, nyckel finns

Bruksslitage. Nyckel finns att hämta i Utlämningen

286633

2015-01-07