Bojan Kangxi blåvit 1700-tal

Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal
Bojan Kangxi blåvit 1700-tal

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BOJAN, porslin, Kina 1700-talets första hälft, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått av kartuscher med dyrbara ting mot fond av cracked ice mönster med prunusblom, höjd 21 cm, senare lock i trä medföljer

Mindre bränningsfläckar

286742

2015-01-08