Lars Forssell dikt
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
FORSSELL, Lars (1928-2007): "Till Astri och Apollon (Evert)", egenhändigt skriven och signerad dikt/förord till grafikmappen "Visor vi minns", 50x64 cm, oramad, 1 tryck medföljer, Endast mappfolder ingår, ej de 6 serigrafierna
Lars Forssell: svensk författare, ledamot av Svenska Akademien,
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.
Hanteringsveck
286878
2015-01-10