Herman Södersten oljemålning
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÖDERSTEN, Herman (1862-1926): "Framnäs, Vålön Kristinehamn", (Ester Fricks föräldrars sommarställe t.o.m. 1906), signerad och daterad Paris 1/10 1889 H Södersten, olja på duk, ca 54x81cm
Limrest i marginal
286916
2015-01-10