Axel Törneman oljemålning
Klubbat för:
44 000 SEK
Utropspris
38 000 SEK
TÖRNEMAN Axel (1880-1925): Timmerflottare, signerad Törneman, olja på duk, 146x120 cm
PROVENIENS: Ingrid Törnblom, Eksjö
UTSTÄLLD: Axel Törneman, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1967, katalognr 123
287025
2015-01-11