Axel Törneman oljemålning

Axel Törneman oljemålning
Axel Törneman oljemålning
Axel Törneman oljemålning
Axel Törneman oljemålning
Axel Törneman oljemålning
Axel Törneman oljemålning

Klubbat för:

44 000 SEK

Utropspris

38 000 SEK

TÖRNEMAN Axel (1880-1925): Timmerflottare, signerad Törneman, olja på duk, 146x120 cm
PROVENIENS: Ingrid Törnblom, Eksjö
UTSTÄLLD: Axel Törneman, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1967, katalognr 123

287025

2015-01-11