Supkopp
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUPKOPP, silver, sannolikt Ryssland 1700-tal, möjligen Vologda, oidentifierad kontrollstämpel, punsad och repousserad dekor av blomster och festonger, raka knäckar, hänklar, höjd ca 6 cm, vikt ca 92 g
Slitage, sannolikt bortslipat monogram
287368
2015-01-17