Supkopp

Supkopp
Supkopp
Supkopp
Supkopp
Supkopp
Supkopp

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SUPKOPP, silver, sannolikt Ryssland 1700-tal, möjligen Vologda, oidentifierad kontrollstämpel, punsad och repousserad dekor av blomster och festonger, raka knäckar, hänklar, höjd ca 6 cm, vikt ca 92 g

Slitage, sannolikt bortslipat monogram

287368

2015-01-17