Takarmatur D . Lindholm Tenn

Takarmatur D . Lindholm Tenn
Takarmatur D . Lindholm Tenn
Takarmatur D . Lindholm Tenn
Takarmatur D . Lindholm Tenn
Takarmatur D . Lindholm Tenn
Takarmatur D . Lindholm Tenn

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAKARMATUR, omkring år 1930, stämplad D.Lindholm, stomme i tenn med utvändig reliefekor i form av stiliserade blommor, skiva i blåtonat glas, utvändigt med fyra ljusplåtar i mässing samt ljusarmar för levande ljus, invändigt med två elektriska ljuspunkter, diameter 40 cm höjd ca 56 cm

Senare glas, bucklor, bristningar i ljusarmarmar

287402

2015-01-16