Växtportörer 18/1900-tal

Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal
Växtportörer 18/1900-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄXTPORTÖRER, 1800/1900-tal, plåt, delvis litograferad, en portör med lapp "Bleckvarufabriken Malmö", bl a med dekor av blommor och figurscener, längd ca 12-42 cm

Bruksslitage

287418

2015-01-16