Inro och netsuke Japan 1800-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
INRO med tillhörande NETSUKE, Japan, tidigt 1800-tal, trä resp valrossbete, fäste med bärnstenspärla, inro med skuren ornamenterad dekor, netsuke i form av 3 figurer vid tunnor, inro längd 9 cm netsukes höjd 3 cm
Smärre obetydligt slitage
287666
2015-01-18