Inro och netsuke Japan 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

6 000 SEK

INRO med tillhörande NETSUKE, Japan, tidigt 1800-tal, trä resp valrossbete, fäste med bärnstenspärla, inro med skuren ornamenterad dekor, netsuke i form av 3 figurer vid tunnor, inro längd 9 cm netsukes höjd 3 cm

Smärre obetydligt slitage

287666

2015-01-18