Matskedar silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATSKEDAR, 12 st, silver, modell gammal fransk, stämplade Abraham Hamnqvist , Åmål veksam 1815-1842. ca 1820, längd ca 22,5 cm, totalvikt 773 gram
Med monogram R.N, mindre slitage och bucklor
287756
2015-01-18