Golvur 1700-tal Norrköping

Golvur 1700-tal Norrköping
Golvur 1700-tal Norrköping
Golvur 1700-tal Norrköping
Golvur 1700-tal Norrköping
Golvur 1700-tal Norrköping
Golvur 1700-tal Norrköping

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, urtavla med romerska siffror märkt Laurentz Ruuth Norrköping (född 1704-1759), reliefdekor av förgylld mässing, verket numrerat 125, höjd 225 cm, nyckel lod samt pendel finns

Senare bemålad

287772

2015-01-18