Spegellampetter i rokokostil
2015-02-01
287773
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SPEGELLAMPETTER, 1 par, med tre ljusarmar, porslin, rokokostil, dekor av blommor och puttis, 1800-talets slut, höjd 47 cm, senare elektrifierad
Nagg, häftmassa på ljusarmar och under ljusmanschetterna