Prakturna med lock och sockel Dresden

Såld för:

13 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

PRAKTURNA med lock och sockel, Dresden 1900-tal, porslin, modellerad polykrom dekor av putti och blommor samt målad dekor av figurer och blommor, märkt Dresden, höjd ca 72 cm

Nagg, synlig fog på livet

287790

2015-02-01