Einar Forseth

Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Liv - sol, blomma, fågel"- studie, signerad och daterad 1951, blandteknik, 85x65 cm, Skiss till dekoration i hugget glas
"Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Färgbortfall

287801

2015-01-20