Einar Forseth

Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Ung vandring", signerad och daterad E Forseth 1913, krita/blyerts, 26x21 cm, påskrift "Ungdomsteckning 1912-13 ... reserv. för G Pauli och Flamman", oramad
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Uppklistrad på papp

287888

2015-01-21