Einar Forseth
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): "Ung vandring", signerad och daterad E Forseth 1913, krita/blyerts, 26x21 cm, påskrift "Ungdomsteckning 1912-13 ... reserv. för G Pauli och Flamman", oramad
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Uppklistrad på papp
287888
2015-01-21