Erik Chambert stolar Norrköping
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIK CHAMBERT, stolar, 4 st., Chamberts möbelfabrik, Norrköping 1930-40-tal, fanerade i valnöt, ryggbrickan med intarsiadekor i bl.a. almrot, jakaranda och björk, stoppad sits klädd i ljust skinn, höjd 90 cm
Smärre slitage
287961
2015-01-20