Erik Chambert skåp

Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp
Erik Chambert skåp

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅP, Erik Chambert, Chamberts möbelfabrik, Norrköping, 1930-40-tal, fanérad i björk, mahogny och jakaranda, fronten med sju lådor, skåp och jalusidörr, invändig med två hyllplan, intarsiadekor i bl.a. valnöt och almrot, höjd 126, 168x47 cm

Slitage, mindre skador och lagningar, ett hyllplan saknas

287962

2015-01-20