Gunnar Ström

Gunnar Ström
Gunnar Ström
Gunnar Ström
Gunnar Ström

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STRÖM Gunnar (1892-1982): Cabarét, signerad G.Ström, blandteknik på pappskiva, 26,5x27 cm
PROVENIENS: Konstnären Einar Forseth.
HISTORIK: Gunnar och Einar var studiekamrater på Mejan

Oramad, nålhål

288018

2015-01-20