Fat skålar Kina

Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, 1+2 st, SKÅLAR, 3 st, KOPP med fat, porslin, Kina, 1800/1900-tal, delvis i underglasyr i blått, skålarnas höjd 5-7 cm

Mynningsnagg samt fotnagg, smärre sprickor

288078

2015-01-21