Einar Forseth
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): (2) "Gustaf Engström", signerade och daterade Einar Forseth 1914, akvarell och krita på papper, 32x25 resp 31x24 cm, påskrift " Gustaf Engström min gamle vän och Söjdskolans finasre elev 1909-11", oramade,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
1 med smärre reva
288123
2015-01-21