Einar och Irma Forseth
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982) och FORSETH Irma (1892-1979): 4 porträtt av Irma Forseth, signerade och daterade Forseth 1916, 1918, 1920 samt 1922, SKISSBOK, Florens 1920, signerade Irma. 1 teckning med påskrift Irma Forseth som Herdinna, dräkt cop fr Meissenporslin 1700-talet
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Skador, fläckar
288127
2015-01-21