Einar och Irma Forseth

Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth
Einar och Irma Forseth

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982) och FORSETH Irma (1892-1979): 4 porträtt av Irma Forseth, signerade och daterade Forseth 1916, 1918, 1920 samt 1922, SKISSBOK, Florens 1920, signerade Irma. 1 teckning med påskrift Irma Forseth som Herdinna, dräkt cop fr Meissenporslin 1700-talet
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Skador, fläckar

288127

2015-01-21