Einar Forseth teckningar Drottn Louise foto
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): (5+1) Porträtt av prins Eugén och Drottning Louise samt Axel Fridell, signerade, varierande mått, FOTOGRAFI, signerat Louise 1952, oramade, 1 med påskrift "Erik Wettergren, Prins Eugen på auktion- Svensk-Franska galleriet"
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Skador, fläckar
288133
2015-01-21