Einar Forseth
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): (19) Reseminnen - Sverige/övriga världen, signerade, 1900-70-tal, akvarell, tusch, krita, blyerts varierande mått, motiv från Fjällbacka, Marstrand, London, Lübeck, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Hanteringsveck
288215
2015-01-21