Fem svenska grafiker färglitografier

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PORTFÖLJ, Fem svenska grafiker, komplett portfölj med fem färglitografier, signerade och numrerade 358/360, bladstorlek 45x55 cm
Omfattar: Reinhold Ljunggren Tidig marsmorgon, Lennart Gram Vinterfågel, K. A. Pehrson Ballad i G-Moll, Roland Svensson Vinterskymning i Sandhamn, Nisse Zetterberg Medan det ännu är vinter.

288257

2015-01-22