Kaffeservis Ryssland 1800-tal

Kaffeservis Ryssland 1800-tal
Kaffeservis Ryssland 1800-tal
Kaffeservis Ryssland 1800-tal
Kaffeservis Ryssland 1800-tal
Kaffeservis Ryssland 1800-tal
Kaffeservis Ryssland 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KAFFESERVIS, 14 dlr, Ryssland, 1800-talets andra hälft, vitt porslin med förgylld dekor, bestående av kaffekanna, sockerskål, mjölkkanna och 11 kaffekoppar med fat, en extra kaffekopp utan fat medföljer.

Sockerskål saknar lock. Kannans lock med mindre kantlagning. Slitage och enstaka nagg.

288365

2015-01-24