Wakizashi
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
WAKIZASHI, Japan, mei, klinglängd ca 50 cm, tsuba i shakudo med förgylld dekor, montering i shakudo med förgyllda kanter, 2 menuki i vitmetall i form av drakhundar, kodzuka med signerat blad och fäste med dekor av fåglar
skador
288374
2015-01-22