Wakizashi

Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

WAKIZASHI, Japan, mei, klinglängd ca 50 cm, tsuba i shakudo med förgylld dekor, montering i shakudo med förgyllda kanter, 2 menuki i vitmetall i form av drakhundar, kodzuka med signerat blad och fäste med dekor av fåglar

skador

288374

2015-01-22