Tallrikar Svenskt Tenn
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TALLRIKAR, 6 st, ovala, glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, grönt glas, längd ca 31 cm,
Historik: Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik
Repor, nagg förekommer
288399
2015-01-23