Tallrikar Svenskt Tenn

Tallrikar Svenskt Tenn
Tallrikar Svenskt Tenn
Tallrikar Svenskt Tenn
Tallrikar Svenskt Tenn

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 6 st, ovala, glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, grönt glas, längd ca 31 cm,
Historik: Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik

Repor, nagg förekommer

288399

2015-01-23