Staffan Hallström litografi
2015-01-24
288444
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HALLSTRÖM, Staffan (1914-1976): Ingens hundar, stämpelsignerad och numrerad Staffan Hallström 37/75, färglitografi, 48x59,5 cm
LITTERATUR: Stig Johansson: Staffan Hallström, SAK 1980, sidan 58ff
Gulnader, stämplad under passepartout