Adolphe Mouron Cassandre affisch

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CASSANDRE, Adolphe Mouron (1901-68): Affisch "L´Atlantique", signerad och daterad A M Cassandre 31 i trycket, tryckt omkring 1980 av Cassandre´s son, Henri Mouron, 96x63 cm

Fuktfläckar i nederkant

288457

2015-01-23