Kinesisk skål med lock

Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock
Kinesisk skål med lock

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVERINGSSKÅL med lock, porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor i underglasyrblått samt emaljfärger, insats i porslin, hänklar i metall, höjd ca 19 cm

Bruksslitage

288537

2015-01-24