Kinesiska tallrikar 17/1800-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 4+1+1+1 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård samt figurscener, 4+1 st med oktagon samt djup modell, diameter 23-26 cm
Nagg, sprickor, lagningar
288539
2015-01-24