Kinesiska tallrikar 17/1800-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 4+1+1+1 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård samt figurscener, 4+1 st med oktagon samt djup modell, diameter 23-26 cm

Nagg, sprickor, lagningar

288539

2015-01-24