Salongsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SALONGSGRUPP, 10 dlr, 1900-talets första hälft, delvis etikettmärkta Wallander & Co Stockholm, gustaviansk stil, förgyllda, skuren dekor, bestående av soffa, bord, 2 karmstolar, 4 stolar, 2 taburetter, bordets mått höjd ca 75, diameter 77, soffans mått längd 182 cm
Smärre ytskador, färgbortfall, delvis lösa kantband
288606
2015-01-24