Salongsgrupp gustaviansk stil

Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SALONGSGRUPP, 10 dlr, 1900-talets första hälft, delvis etikettmärkta Wallander & Co Stockholm, gustaviansk stil, förgyllda, skuren dekor, bestående av soffa, bord, 2 karmstolar, 4 stolar, 2 taburetter, bordets mått höjd ca 75, diameter 77, soffans mått längd 182 cm

Smärre ytskador, färgbortfall, delvis lösa kantband

288606

2015-01-24