Borel Fils & Co damarmbandsur

Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur
Borel Fils & Co damarmbandsur

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 800 SEK

DAMARMBANDSUR, 14 k guld, 1900-talets första hälft, Borel Fils & Co, mekaniskt urverk (manuell), armband i gulddoublé, glasring besatt med 10 diamanter, blånerade visare, förgylld urtavla med arabiska siffror, diameter 26 mm, originaletui

Bakboett med gravyr samt trasigt gångjärn, urtavla med slitage

288646

2015-01-25