Salongsgrupp Karl Johansstil

Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil
Salongsgrupp Karl Johansstil

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSGRUPP, 8 dlr, Karl Johan-stil, omkring 1900, björk, delvis svärtad samt träskuren dekor, sitsar klädda i grön randig ull, bestående av: soffa, bord, stolar 4 st, karmstolar, 1 par, soffans längd 215 sitthöjd 44 cm, bordets höjd 75 diameter ca 100 cm

Slitage, skador, senare klädsel

288653

2015-01-26