Salongsgrupp Karl Johansstil
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALONGSGRUPP, 8 dlr, Karl Johan-stil, omkring 1900, björk, delvis svärtad samt träskuren dekor, sitsar klädda i grön randig ull, bestående av: soffa, bord, stolar 4 st, karmstolar, 1 par, soffans längd 215 sitthöjd 44 cm, bordets höjd 75 diameter ca 100 cm
Slitage, skador, senare klädsel
288653
2015-01-26