Skedar gafflar i silver
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SKEDAR, GAFFLAR, 41 dlr, silver, Hans Georg Vogt, Kristianstad 1830/40-tal, snäckmodell, bestående av: 16 matskedar stämplade 1838 resp 1841, 18 bordsskedar samtliga stämplade år 1843, 8 matgafflar, total vikt ca 2485 g
Samtliga med stämplat ägarmonogram, något stukade skedar
288669
2015-01-25