Bägare Erik Lemon
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BÄGARE, silver, Erik Lemon, Uppsala 1769, vågband i relief, svisselerad dekor av blad och rocailler, fot med vridna knäckar, invändigt och delvis utvändigt förgylld, höjd ca 19 cm, vikt ca 364 g
Bruksslitage
288719
2015-01-25