Saltkar med skedar Moskva 1800-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SALTKAR med SALTSKEDAR, 1 par, silver, oidentifierad mästarstämpel, Moskva 1880/90-tal, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger, invändig förgyllning, kulfötter, diameter ca 4 cm, total vikt ca 66 g
288736
2015-01-25