Saltkar med skedar Moskva 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SALTKAR med SALTSKEDAR, 1 par, silver, oidentifierad mästarstämpel, Moskva 1880/90-tal, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger, invändig förgyllning, kulfötter, diameter ca 4 cm, total vikt ca 66 g

288736

2015-01-25