Saltkar med sked

Saltkar med sked
Saltkar med sked
Saltkar med sked
Saltkar med sked
Saltkar med sked
Saltkar med sked
Saltkar med sked
Saltkar med sked

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALTKAR, SALTSKED, silver, S:t Petersburg, 1800-talets slut, resp. Moskva, 1900-talets första kvartal, oidentifierade mästarstämplar, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger och cabochonslipade glasstenar, insats i röd stenart, diameter ca 6 cm, total vikt inklusive insats ca 131 g

288743

2015-01-25