Saltkar med sked
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALTKAR, SALTSKED, silver, S:t Petersburg, 1800-talets slut, resp. Moskva, 1900-talets första kvartal, oidentifierade mästarstämplar, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger och cabochonslipade glasstenar, insats i röd stenart, diameter ca 6 cm, total vikt inklusive insats ca 131 g
288743
2015-01-25