Taburetter Ephraim Ståhl

Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl
Taburetter Ephraim Ståhl

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

TABURETTER, 1 par snarlika, gustavianska stockholmsarbeten, varav en av Ephraim Ståhl (stolmakare i Stockholm 1794-1820/21), signerad ES, träskurna och bemålade, överkragade kannelerade ben, höjd 43, 45x42 cm

Kompletterade, renoverade, lagning

289092

2015-01-28